Corporate Banking Congress w grudniu

Kategoria: 
Patronaty SEG
16/11/2015

cbc_logo_rgb_www.jpg

Corporate Banking Congress jest inicjatywą Europejskiego Kongresu Finansowego skoncentrowaną na dyskusji o perspektywach finansowania gospodarki z wykorzystaniem instrumentów bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, jak również rynku kapitałowego, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań stawianych rynkowi finansowemu przez przedsiębiorców i inwestorów. Pierwsza edycja Corporate Banking Congress odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2015 w Centrum Giełdowym w Warszawie. Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych objęło Patronat nad wydarzeniem.

Celem Kongresu jest stworzenie trwałego miejsca międzynarodowej debaty oraz proponowania konstruktywnych rozwiązań wobec wyzwań w obszarze finansowania rozwoju biznesu na rynku krajowym i międzynarodowym. W wyniku debat odbywających się podczas Kongresu formułowane będą rekomendacje, z których najważniejsze zostaną włączone do zbioru Rekomendacji Europejskiego Kongresu Finansowego.

W programie dwudniowego spotkania znajdą się wystąpienia, debaty panelowe oraz eksperckie okrągłe stoły poświęcone m.in. tematom:

- Jak bankowość sprosta potrzebom rozwojowym korporacji?

- Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych (EFSI) a wsparcie projektów infrastrukturalnych i sektora MŚP

- Budowa wartości przedsiębiorstw przez internacjonalizację

- Komplementarność rynku kapitałowego wobec finansowania bankowego w kontekście tworzenia Unii Rynków Kapitałowych

- Perspektywy rynku obligacji w Polsce

- Wykorzystanie Big Data w bankowości korporacyjnej

- Polityka klimatyczna a gospodarka – kiedy znajdziemy punkt równowagi?

Kongres zakończy debata oksfordzka „Banki nie przetrwają kolejnych 25 lat”, w której zmierzą się zwolennicy i przeciwnicy tej tezy.

Corporate Banking Congress jest organizowany przez Gdańską Akademię Bankową wraz
z Bankiem Pekao S.A. oraz Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Patronat Honorowy nad Kongresem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami Kongresu są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Ochrony Środowiska oraz HSBC Bank Polska. Partnerami Instytucjonalnymi są: Europejski Banki Inwestycyjny oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Głównym Partnerem Medialnym jest Rzeczpospolita.
Więcej informacji o Kongresie na stronie: www.cbc.projektekf.pl

Dla Członków SEG mamy dostępnych 20 zaproszeń. Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w Kongresie prosimy o wysłanie maila na adres: julia.wiśniewska@seg.org.pl


Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się