Konferencja "Perspektywy rozwoju nadzoru korporacyjnego – komunikacja oraz etyka w administracji publicznej i w biznesie"

Kategoria: 
Patronaty SEG
03/06/2019

ue_katowice.png

11 czerwca 2019 roku odbędzie się konferencja "Perspektywy rozwoju nadzoru korporacyjnego – komunikacja oraz etyka w administracji publicznej i w biznesie". Patronem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Co kryje się pod sformułowaniem sprawna komunikacja i jak ją doskonalić – o tym będą prowadzone rozmowy z coachami, trenerami personalnymi, audytorami i członkami najwyższego kierownictwa spółek kapitałowych.

Czy można usprawnić organizację poprzez wdrożenie odpowiednich mechanizmów wzmacniających komunikację i jak zaprojektować odpowiednie rozwiązania, odpowiedź poznamy 11 czerwca na spotkaniu praktyków i teoretyków  w rybnickim kampusie.

Choć komunikacja jest jednym z najistotniejszych wewnątrzorganizacyjnych procesów, i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, to wciąż widoczne są jej niedoskonałości. Dlaczego niedociągnięcia komunikacyjne mają tak szczególne znaczenie dla przedsiębiorstwa? Odpowiedź jest całkiem prosta - ponieważ wpływają na ograniczenie efektywności wszystkiego co dzieje się wewnątrz organizacji.

Mówimy tu o komunikacji wewnętrznej dotyczącej pracowników, kierownictwa, a także członków organów spółki. Nie mniej ważna jest jednak komunikacja z otoczeniem. Jej wagę dostrzegają już nie tylko wielkie korporacje, ale również mniejsze spółki czy instytucje.  Fakt ten potwierdzają między innymi coraz intensywniejsze działania prowadzone przez te jednostki w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Taka aktywność i jej komunikowanie pozwala na utwierdzanie otoczenia w przekonaniu o pozytywnej roli społecznej przedsiębiorstwa. Istotne i obopólne korzyści płynące z takich działań są bezdyskusyjne.

Organizatorami konferencji są Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Urząd Miasta Rybnika oraz Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA – Polska.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracji na wydarzenie należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy

Konferencja odbędzie się w rybnickim kampusie ul. Rudzka 13c, 44-200 Rybnik

Więcej informacji o konferencji znajduje się TUTAJ

Ostatnia aktualizacja 03/06/2019
Podziel Się