Litigation Finance Seminar

Kategoria: 
Patronaty SEG
21/01/2020

30 stycznia 2020 roku w Warszawie odbędzie się "Litigation Finance Seminar". Patronem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Podczas seminarium zaprezentowane zostanie tematyka Finansowania Sporów oraz różnorodność usług świadczonych przez obu organizatorów (K&P oraz Delta).

Finansowanie Sporów jest branżą wspierającą podmioty, które nie posiadają kapitału wystarczającego do wszczęcia i prowadzenia postępowania spornego, albo posiadając taki kapitał są zainteresowane podzieleniem się ryzykiem z innym podmiotem – w tym wypadku zapewniającym finansowanie.

Delta, amerykański fundusz inwestycyjny, inwestuje w różnorodne sporne postępowania gospodarcze poprzez zapewnienie ich finansowania, przeważnie w formie „bez regresu”. W zamian, Delta otrzymuje wielokrotność zainwestowanego kapitału, albo procent całkowitego zysku osiągniętego przez finansowanego powoda (wnioskodawcę) w drodze ugody, wyroku etc.

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas spotkania:

Czym jest finansowanie sporów:

  • Praktyczne aspekty finansowania sporów
  • Rodzaje klientów oraz kwestie interesujące dla podmiotów zapewniających finansowanie
  • Finansowanie procesowe w sektorze budowlanym oraz pożyczki zabezpieczające spory (litigation-collateralized-loans LCLs)

W roli prelegentów wystąpią prawnicy oraz inwestorzy posiadający unikalne doświadczenie w dziedzinie finansowania sporów, zdobywane zarówno na rynkach zagranicznych, jak i na rynku polskim.

Organizatorami wydarzenia są Kochański & Partnerzy wraz z Delta Capital Partners.

Aby dokonać zgłoszenia kliknij TUTAJ

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Seminarium odbędzie się w siedzibie Kochański & Partners, Metropolitan, Plac Piłsudskiego 1, Warszawa. Start o godzinie 10.00.
Język spotkania: angielski

Więcej informacji o wydarzeniu jest dostępnych na stronie seminarium

Osoba kontaktowa:
Katarzyna Walczak
e-mail:k.walczak@kochanski.pl

Ostatnia aktualizacja 28/01/2020
Podziel Się