Rafał Jaczyński

rafal_jaczynski_foto_thumb150.png

Rafał Jaczyński, Dyrektor, PwC

Dyrektor w Zespole ds. Systemów i Kontroli Wewnętrznej oraz Lider PwC Cyber Security na Europę Środkową. Posiada ponad 16-letnie doświadczenie w największych firmach technologicznych w Polsce, specjalizuje się w zagadnieniach bezpieczeństwa systemów i procesów. Przeprowadził z sukcesem liczne wysokobudżetowe projekty z dziedziny bezpieczeństwa informacji i systemów, transformacji i BPMS.

Jako jeden z pierwszych w Polsce uzyskał kwalifikacje audytora wiodącego ISO 22301 (BCP). Był także odpowiedzialny za stworzenie i wdrożenie polityki bezpieczeństwa, standardów technicznych, procesów, procedur i instrukcji bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych oraz infrastruktury bezpieczeństwa w  firmie posiadającej największą infrastrukturę teleinformatyczną w Polsce.

Współtworzył strategię oraz organizację bezpieczeństwa IT i sieci największego w Europie Środkowo-Wschodniej operatora telekomunikacyjnego. Tam także tworzył i wdrażał polityki, standardy techniczne i procesy bezpieczeństwa oraz infrastrukturę bezpieczeństwa (rozwiązania klasy firewall, IPS, SIEM, IDM, AV, HIPS, WAF, RMS, PKI). Ponadto wdrażał w skali ponad 50 000 użytkowników procesy i systemy zarządzania tożsamością,  obejmujące główne spółki największej w Polsce telekomunikacyjnej grupy kapitałowej.

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się