Jacek Dymowski

dsa_7968_0.jpg

dr Jacek Dymowski, Redaktor Naczelny Standardu Informacji Niefinansowych (SIN) 

Od ponad 15 lat zajmuje się planowaniem strategicznym. Wyspecjalizował się w budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju. W przeszłości zawodowo związany z Arthur Andersen, Orange Polska oraz D. Kulczyk i J. Santorskim. Obecnie pracuje jako niezależny doradca. Był twórcą merytorycznej strony RESPECT Index i współtwórcą samego projektu oraz autorem pierwszego w Polsce raportu CSR przygotowanego w oparciu o wytyczne GRI. Uczestniczył w pracach PKN nad normą PN-ISO 26000. Współtworzył w ramach międzynarodowego zespołu UNDP narzędzie monitorowania rozwoju CSR w krajach Europy Środkowej. Opracował autorski model oceny inwestycji w projekty CSR oraz dwa modele wspomagające wdrażanie CSR w mikro-, małych- i średnich przedsiębiorstwach. Redaktor naczelny Standardu Informacji Niefinansowych. We wrześniu 2016 r. powołany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego w skład Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw.

Pracował dla takich marek jak Autostrada Wielkopolska, Barlinek, Budimex, Coca-Cola HBC Polska, Fundacja LOTTO Milion Marzeń, GPW w Warszawie, Grupa Azoty, IKEA, Kulczyk Investments, LW Bogdanka, Orange, Pekaes, PGE, UNDP, czy PZU.

Doktoryzował się w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jestem też absolwentem tej uczelni na kierunkach Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne oraz Finanse i Bankowość. Ukończył MBA na Oxford Brookes University.

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się