Dawid Van Kędzierski

gide-dawid-kedzierski.jpeg

Dawid Van Kędzierski, Associate, Gide Loyrette Nouel

Dawid Van Kędzierski jest prawnikiem w warszawskim biurze kancelarii prawnej Gide.
Specjalizuje się w prawie rynków kapitałowych i prawie spółek. Działał na rzecz emitentów i instytucji finansowych w związku z publicznymi i prywatnymi ofertami papierów wartościowych, w tym akcji, obligacji, czy warrantów subskrypcyjnych. Uczestniczył w znaczących transakcjach na rynku fuzji i przejęć, zwłaszcza w sektorze bankowym i na giełdzie. Doradzał także funduszom venture capital oraz spółkom portfelowym w związku z realizacją procesów inwestycyjnych. Posiada również doświadczenie w zakresie finansowania, operacji refinansowania oraz restrukturyzacji zobowiązań spółek znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.
Dawid jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Centrum Prawa Angielskiego (British Law Centre) na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge. Obecnie przygotowuje doktorat na temat transakcji lewarowanych (leveraged transactions) pod kierunkiem prof. Mariusza Goleckiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Przed dołączeniem do kancelarii Gide zdobywał doświadczenie zawodowe jako prawnik w kancelarii Greenberg Traurig, a wcześniej w kancelarii radcy prawnego.
Posługuje się biegle językiem angielskim.

Ostatnia aktualizacja 19/03/2019
Podziel Się