Rafał Rapala

rafal_rapala.jpg

Rafał Rapala, Radca Prawny, Starszy Partner, Szef praktyki prawa korporacyjnego oraz rynków kapitałowych, Kochański & Partners

Doradza klientom w różnorodnych aspektach prawa spółek, fuzji i przejęć, konfliktów właścicielskich w spółkach, projektów typu JV, a także restrukturyzacji właścicielskiej, finansowej i majątkowej z udziałem wielu stron. Jeden z czołowych prawników w Polsce w zakresie prawa spółek oraz fuzji i przejęć, projektów typu JVA, rynków akcji, transakcji typu private equity oraz restrukturyzacji grup kapitałowych.

Specjalizuje się w obsłudze złożonych, prestiżowych ofert typu public equity i private equity oraz transakcji fuzji i przejęć (w tym wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji), projektów typu JVA, a także w szeroko rozumianym prawie spółek, w tym doradztwie w zakresie ładu korporacyjnego. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie, w tym w kierowaniu międzynarodowymi zespołami prawników świadczących usługi doradcze na rzecz spółek, instytucji finansowych czy inwestorów private equity.

Do jego klientów należą m.in.: przedsiębiorstwa z sektora dóbr szybko zbywalnych (FMCG), sektora spożywczego i napojów, środków masowego przekazu i reklamy, sektora chemicznego, motoryzacyjnego, farmaceutycznego, kosmetycznego, militarnego, stoczniowego, zaawansowanych technologii, informatyki, fintech i nieruchomości, a także banki i instytucje finansowe.

Mecenas Rapala od wielu lat jest rekomendowany przez międzynarodowe rankingi prawnicze, w tym Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR1000 oraz PLC Which Lawyer.

Ostatnia aktualizacja 11/01/2021
Podziel Się