Perspektywy dla Polski - Kongres Gospodarczy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu"

Kategoria: 
Patronaty SEG
29/11/2018

12 grudnia br. odbędzie się Kongres Gospodarczy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu". Patronem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Cały bieżący rok stoi pod znakiem obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To czas podsumowań naszych osiągnięć w różnych dziedzinach, w tym także w gospodarce.

Ostatnie tygodnie tego wyjątkowego roku to jednak świetna okazja, by wybiec w przyszłość – zastanowić się, co czeka Polskę i naszą ekonomię w bliskiej i najbliższej perspektywie, nie tylko w ciągu kolejnych stu lat. Temu będzie poświęcony organizowany w połowie grudnia przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” Kongres Gospodarczy „Perspektywy dla Polski”.


„Polska 2050” – to hasło, które od kilku miesięcy przewija się na łamach „Rzeczpospolitej”. Celem tego projektu jest stworzenie projektu strategii rozwoju naszego kraju do połowy obecnego wieku. Pod tym hasłem odbędzie się też główna dyskusja w czasie Kongresu Gospodarczego „Perspektywy dla Polski”. Jak sprawić, by Polska była najszybciej rozwijającym się rynkiem w Unii Europejskiej? Jak odwrócić negatywne trendy demograficzne? Na jakie branże przyszłości powinniśmy stawiać? – to pytania, na które koniecznie trzeba szukać odpowiedzi.

Pozostałe dwie dyskusje poświęcone będą również bardzo istotnym zagadnieniom ekonomicznym.

Po pierwsze, eksport. Na razie pod tym względem Polska plasuje w okolicach 25. miejsca na świecie, ale ambicją jest awans co najmniej do czołowej „20”. Czy to jest realne? W jakie rejony świata i jakie towary i usługi powinniśmy sprzedawać, aby tak się stało?

I po drugie, rynek kapitałowy. Bez sprawnego rynku kapitałowego nie będzie silnej gospodarki i dlatego przy okazji Kongresu będą rozważane propozycje na jego uzdrowienie i ożywienie. Jak na rynek wpłyną Pracownicze Plany Kapitałowe? Czy giełda nadal jest dobrą platformą do rozwoju przedsiębiorstw? Jaka będzie warszawska giełda w przyszłości? – to tematy, o których chcemy rozmawiać.

Kongres odbędzie się na Giełdzie Papierów Wartościowych ( ul. Książęca 4 w Warszawie)

Uczestnictwo w kongresie jest bezpłatne. Rejestracji można dokonać TUTAJ
Więcej informacji o Kongresie znajduje się na stronie internetowej

Osoba kontaktowa

Ewelina Wrzesień
tel. 224630336 email: ewelina.wrzesien@rp.pl

Ostatnia aktualizacja 29/11/2018
Podziel Się