Po kapitał na NewConnect. Finansowanie małych i średnich firm - RELACJA

Relacja z wydarzenia: 

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Secus Wsparcie Biznesu oraz Gazeta Giełdy Parkiet mieli przyjemność zaprosić na konferencję "Po kapitał na NewConnect. Finansowanie małych i średnich firm", która odbyła się 27 października 2011 roku na warszawskiej GPW w Sali NewConnect (ul. Książęca 4). Wydarzenie organizowane było pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Opis

Organizatorzy
     


Stale rosnąca liczba debiutujących firm na rynku NewConnect jest najlepszą rekomendacją alternatywnego systemu obrotu uruchomionego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA w 2007 roku. Po czterech latach funkcjonowania rynek NewConnect zyskał drugą pozycję w Europie wśród rynków alternatywnych, co do liczby notowanych spółek. Stworzony z myślą o dynamicznie rozwijających się firmach sektora MSP umożliwił on znalezienie kapitału dla wielu ryzykownych i innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych zarówno przez polskie,  jak i zagraniczne firmy.

Konferencja, zorganizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Secus Wsparcie Biznesu i Gazetę Giełdy Parkiet, w partnerstwie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie SA była skierowana do właścicieli i menadżerów firm sektora MSP poszukujących możliwości finansowania nowych ambitnych planów rozwojowych w swoich spółkach. Wraz z naszymi ekspertami i partnerami chcieliśmy pokazać, że kapitał dostępny na giełdzie jest bliżej niż się wydaje. Rynek NewConnect funkcjonuje w sposób mniej sformalizowany niż rynek główny GPW, a pozyskanie kapitału na nim jest o wiele mniej kosztowne niż na parkiecie głównym. Czyni to z niego atrakcyjne źródło kapitału, częstokroć jednak nie brane pod uwagę przez właścicieli firm, którzy uważają, że funkcjonowanie na rynku finansowym jest bardziej skomplikowane i bardziej kosztowne niż w istocie jest.

Podczas konferencji mogli się Państwo dowiedzieć o trzech podstawowych etapach, z których składa się droga spółki na rynek NewConnect: jak przebiega przygotowanie do wejścia na giełdę, pozyskanie kapitału i funkcjonowanie na giełdzie. Swoimi praktycznymi obserwacjami i opiniami podzielili się sami uczestnicy rynku w trakcie dwóch debat, na które zaprosiliśmy inwestorów (godz. 11.30-12.30) oraz firmy notowane i przygotowujące się do debiutu na NewConnect (godz. 14.10 – 15.10). W świetle aktualnych wydarzeń gospodarczych rozmawialiśmy także o tym, jak inwestorzy i spółki notowane na NewConnect reagują na spowolnienie na rynkach finansowych wywołane niepewnością panującą w globalnej gospodarce.

Dodatkowe informacje dostępne są również na stronie Secus Wsparcie Biznesu.


Program


Kontakt

Agata Bednarczyk
Specjalista ds. Szkoleń i Konferencji, SEG
tel. 22/ 692 49 45
e-mail:agata.bednarczyk@seg.org.pl
     

Ostatnia aktualizacja 24/10/2014
Podziel Się