Pracownicze Plany Kapitałowe

Kategoria: 
Patronaty SEG
18/04/2019

grafika_logo_large.png

W dniach od 9 maja do 13 czerwca br.  w sześciu miastach odbędzie się konferencja "Pracownicze Plany Kapitałowe". Patronem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

W tym roku powstaną pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość krajowych przedsiębiorstw. Oznacza to, że PPK staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń pracowniczych.

Jak każdy nowy program, Pracownicze Plany Kapitałowe rodzą z pewnością wiele pytań, wątpliwości i wyzwań. W jaki sposób wybrać instytucję finansową, która będzie zarządzała PPK? Czy i jakich dostosowań wymagać będą systemy kadrowo-płacowe? Jak informację o PPK przedstawić pracownikom?

Między innymi na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas cyklu sześciu konferencji „Rzeczpospolitej”. Pierwsza z nich odbędzie się już 9 maja br. o godz. 9.30 w Golden Floor Tower przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie.

Pozostałe terminy:
•    16 maja, godz. 9.30, Kraków (Hotel Mercure Kraków Stare Miasto)
•    22 maja, godz. 9.30, Poznań (Concordia Design)
•    30 maja, godz. 9.30, Wrocław (Radisson Blu Hotel)
•    6 czerwca, godz. 9.30, Gdańsk (Novotel Gdańsk Centrum)
•    13 czerwca, godz. 9.30, Katowice (Courtyard by Mariott)

Celem spotkania jest przedstawienie praktycznych aspektów wdrażania i funkcjonowania PPK. Prelegenci omówią zasady tworzenia Planów, a także wyjaśnią, w jaki sposób wybrać instytucję zarządzającą oraz jak rozstrzygnąć kwestie prawne i podatkowe, związane z uruchomieniem i działaniem PPK. Dopełnieniem spotkania będą krótkie prezentacje renomowanych instytucji finansowych, planujących zarządzać Pracowniczymi Planami Kapitałowymi.

Konferencja jest skierowana do dyrektorów i kierowników HR, dyrektorów finansowych, dyrektorów zarządzających, prezesów i członków zarządu, dyrektorów działów prawnych.

Rejestracji na wydarzenie należy dokonać pod adresem konferencje.rp.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o konferencji jest dostępnych na stronie konferencje.rp.pl

Osoba kontaktowa:
Anna Ponikowska
e-mail: anna.ponikowska@rp.pl

Ostatnia aktualizacja 18/04/2019
Podziel Się