Przedłużenie terminu zgłoszeń do 14. edycji konkursu na najlepszy raport społeczny

Kategoria: 
Patronaty SEG
06/08/2020

raporty_spoleczn.jpg

W czerwcu wystartowała 14. edycja konkursu na najlepszy raport społeczny. Na stronie raportyspoleczne.pl dostępny jest formularz do zgłaszania publikacji prezentujących niefinansowe dane o firmie, organizacji, instytucji, raportujących między innymi kwestie społeczne, środowiskowe, dotyczące ładu organizacyjnego.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych objęło patronat nad tym wydarzeniem.

W konkursie przyznawane są nagrody główne m.in. w następujących kategoriach: najlepszy raport zintegrowany, najlepszy raport społeczny, najlepszy debiut, nagroda internautów, nagroda jury dziennikarzy. Jury może również zdecydować o wyróżnieniach. Kluczowymi kryteriami oceny zakwalifikowanych raportów są: kompletność, wiarygodność oraz kwestie związane z prezentacją i komunikacją publikacji.

Do konkursu mogą zgłosić się wszystkie organizacje (m.in. przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, jednostki sektora finansów publicznych, jednostki administracji publicznej, szkoły wyższe) z siedzibą w Polsce, które wydały raporty w języku polskim obejmujące działania za rok 2019. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 17 sierpnia 2020 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny. Publikacje należy zgłaszać poprzez stronę raportyspoleczne.pl

Nadesłane raporty zostaną ocenione przez niezależne jury, które składa się ze specjalistów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR. Jak co roku, oprócz jury, również internauci będą mieli możliwość zagłosować na wybrane przez siebie raporty społeczne od połowy sierpnia przez miesiąc. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku podczas gali podsumowującej konkurs.

W konkursie Raporty Społeczne przyznawane są nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. To inicjatywa mająca na celu upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego, skierowana do firm i organizacji publikujących raporty ze swojej aktywności w tych obszarach. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2007 roku. Organizatorami projektu są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte.

Osoby do kontaktu:

Menedżer projektu:
Tadeusz Joniewicz, mobile: 511 313 826, e-mail: tadeusz.joniewicz@fob.org.pl
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Siarkiewicz, mobile: 669 510 483, e-mail: agnieszka.siarkiewicz@fob.org.pl

Ostatnia aktualizacja 06/08/2020
Podziel Się