SEG partnerem warszawskiej konferencji „Praktyki odpowiedzialnego biznesu – rola zarządów i rad nadzorczych”

Kategoria: 
Patronaty SEG
10/11/2015

Skąd bierze się 84% wartości spółki? Jakie zadania czekają rady nadzorcze w związku z nowym obowiązkiem sprawozdawczości pozafinansowej? Co zarządy i rady nadzorcze powinny wiedzieć o zrównoważonym rozwoju? Na te pytania i szereg innych odpowie pierwsza w Polsce konferencje dotycząca roli zarządów i rad nadzorczych w rozwoju praktyk odpowiedzialnego biznesu w przedsiębiorstwach.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych zostało partnerem konferencji „Praktyki odpowiedzialnego biznesu – rola zarządów i rad nadzorczych”, która odbędzie się 19 listopada 2015 w Warszawie.

SEG od kilku lat uczestniczy w kompleksowym badaniu dotyczącym zarządzania odpowiedzialnymi praktykami w spółkach. Obecne zmiany w raportowaniu finansowym zostaną niedługo poszerzone o kolejne zmiany dotyczące raportowania pozafinansowego. W tym wszystkim ważna jest rola Zarządów i rad nadzorczych. Dlatego zapraszamy do wzięcia  udziału w wydarzeniu, które w skondensowany i przystępny sposób zaprezentuje najważniejsze fakty i praktyki - mówi Mirosław Kachniewski, Prezes SEG - mówi Mirosław Kachniewski, Prezes SEG.

Kwestie zrównoważonego rozwoju i CSR są coraz bardziej istotne w działalności przedsiębiorstw,m.in. w związku z nową dyrektywą UE nakładającą obowiązek raportowania danych pozafinansowych czy ogłoszonymi niedawno globalnymi celami zrównoważonego rozwoju 2015-2030 zaznacza Liliana Anam, Menedżer Zarządzający CSRinfo, inicjatora wydarzenia.  Celem konferencji, stanowiącej element szerszego projektu edukacyjnego jest wsparcie rad nadzorczych w skutecznym wykorzystywaniu narzędzi i zasad CSR oraz w realizacji nowych obowiązków nałożonych na spółki
w tym zakresie –
dodaje Anam.

O wydarzeniu

Konferencja jest częścią szerszego projektu edukacyjnego obejmującego m.in. badania jak również wydarzenia lokalne. Konferencja będzie prezentowała wyniki projektu i otwierała cykl wydarzeń w całej Polsce.

Partnerami Strategicznymi wydarzenia są: Grupa LOTOS i GAZ-SYSTEM
Partnerami Merytorycznymi są: Giełda Papierów Wartościowych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, Polski Instytut Dyrektorów, Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska
Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministra Gospodarki oraz Ministra Skarbu Państwa.

Inicjatorem projektu jest firma edukacyjno-doradcza CSRinfo.

 

Rejestracja na konferencję

Data i miejsce:19 listopada 2015 godz. 10:30-12:30, Centrum Zielna 37 Warszawa.

Konferencja jest wydarzeniem non-profit. Uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Program i rejestracja na konferencję dostępne są pod linkiem:

http://odpowiedzialnybiznesdlazarzadzajacych.evenea.pl/

 

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się