Transmisja na żywo z gali ogłoszenia wyników Konkursu Raporty Społeczne

Kategoria: 
Patronaty SEG
09/10/2017

rs_banner2017.jpg

10 października zostaną ogłoszeni laureaci Konkursu Raporty Społeczne, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych objęło patronat nad tym wydarzeniem.Transmisja na żywo z gali będzie odbywać się przez media społecznościowe Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w tym profil na kanale Facebook.

Relację można śledzić na Facebooku: www.facebook.com/RaportySpoleczne

W tym roku wśród 44 raportów znalazło się: 40 opracowanych przez firmy, 2 przez fundacje korporacyjne i po jednym przez organizację pozarządową i instytucję publiczną. Jury eksperckie spośród zgłoszonych raportów wybiera najlepsze w kategoriach: nagroda główna nagroda za najlepszy debiut, a także zdecyduje o wyróżnieniach. Najlepsze raporty wskazują również dziennikarze i internauci. W tym roku swoją nagrodę przyzna Minister Rozwoju i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Transmisja na żywo z gali ogłoszenia zwycięzców poszczególnych kategorii konkursu odbędzie się przez stronę: www.facebook.com/RaportySpoleczne.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku, a jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania niefinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Dzięki konkursowi wyróżniane są przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą działalność, biorąc pod uwagę interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Konkurs przyczynia się do zwiększenia transparentności działań organizacji i podejmowania dialogu z interesariuszami, stanowi też dobre źródło inspiracji do tego, w jaki sposób ujawniać dane niefinansowe. Jest to ważne w kontekście wdrożonej w Polsce dyrektywy 2014/95/UE o ujawnianiu informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże jednostki oraz grupy.

Osoby do kontaktu

Menedżer projektu-Tadeusz Joniewicz
mobile: 511 313 826, e-mail: tadeusz.joniewicz@fob.org.pl

Kontakt dla mediów - Agnieszka Siarkiewicz
mobile: 669 510 483, e-mail: agnieszka.siarkiewicz@fob.org.pl

Ostatnia aktualizacja 16/10/2017
Podziel Się