W jaki sposób firmy mogą czerpać korzyści z dobrych praktyk?

Kategoria: 
Patronaty SEG
23/02/2016

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych ma przyjemność zaprosić na seminarium pt. "W jaki sposób firmy mogą czerpać korzyści z dobrych praktyk wdrażając procesy minimalizowania ryzyka niewłaściwych zachowań w łańcuchu dostaw", która odbędzie się 14 marca 2016 r. w biurze Mazars w Polsce, przy ul. Pięknej 18, 00-549 Warszawa.

Przestrzeganie praw człowieka w ramach prowadzenia działalności gospodarczej jest kluczowym elementem etycznego biznesu i prowadzenia go w sposób odpowiedzialny społecznie. Co więcej, jest to jeden z elementów, do których ujawniania w sprawozdaniu z działalności zobowiązane będą już od przyszłego roku duże spółki oraz jednostki zainteresowania publicznego, co wynika z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/95/EU w odniesieniu do ujawniania informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże jednostki oraz grupy. Przepisy tej Dyrektywy mają być wdrożone do prawa polskiego do dnia 6 grudnia 2016 r.

 

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W SEMINARIUM?

Uczestnicy będą mieli możliwość:

  • zapoznania się z Ramami Sprawozdawczości Zgodnymi z Wytycznymi ONZ, do których obecnie odwołują się władze, jako wytycznych do przestrzegania przez firmy, w celu wykazania poszanowania praw człowieka;
  • poznać wyzwania i przeszkody w rozumieniu zachowań w łańcuchach dostaw oraz realne korzyści biznesowe wynikające z eliminacji tych przeszkód;
  • poznać przykłady dobrych praktyk;
  • dowiedzieć się, jak stawiać pierwsze kroki na drodze do szanowania praw człowieka w przedsiębiorstwie.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SEMINARIUM?

Do udziału w seminarium serdecznie zapraszamy członków zarządu, dyrektorów i menedżerów odpowiedzialnych za zrównoważony rozwój i CSR, radców prawnych, szefów działów kadr, działów audytu wewnętrznego, compliance, zakupów i administracji w polskich firmach oraz firmach zagranicznych działających na polskim rynku.

Więcej na: http://www.mazars.pl/Home/News/Events/Conferences/Human-rights-in-supply-chains

Ostatnia aktualizacja 23/02/2016
Podziel Się