XIV Forum Rad Nadzorczych

Relacja z wydarzenia: 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, PwC oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych mieli przyjemność zaprosić na XIV spotkanie z cyklu Forum Rad Nadzorczych, które odbyło się 12 czerwca 2014 roku w budynku GPW w Warszawie w Sali NewConnect.

Opis

Organizatorzy
logo_od_1993_thumb150.jpg logo_gpw_1.jpg logo_pwc_small_thumb.jpg

Ryzyko ataków na sieci i systemy informatyczne zostało umieszczone przez World Economic Forum Global Risks 2014 Report wśród 5 globalnych ryzyk o najwyższym prawdopodobieństwie wystąpienia, dlatego tym razem postanowiliśmy poświęcić nasze spotkanie gorącemu tematowi, jakim jest cyberbezpieczeństwo. Temat naszego spotkania, Budowanie zaufania opartego na cyberbezpieczeństwie. Rola Rady Nadzorczej w monitorowaniu cyberbezpieczeństwa jako jednego z głównych ryzyk w firmie podkreśla szczególną rolę Rady Nadzorczej w tym zakresie.

logo_frn_0.jpgTechnologie cyfrowe stały się powszechne i zmieniły środowisko biznesowe - dzisiaj organizacje są ściślej połączone, zintegrowane i wzajemnie zależne. Wykorzystują technologię i wszechobecną łączność sieciową, aby współdzielić niespotykaną ilość informacji z klientami, dostawcami, usługodawcami, partnerami i pracownikami. Jednak ten nowy ekosystem także coraz częściej zagraża organizacjom – są one skazane na łaskę potencjalnych atakujących, którzy mogą wykorzystać technologie i procesy, aby zakłócić czy nawet przerwać działalność firmy. Z tego powodu zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa stały się krytycznym ryzykiem biznesowym dla wszystkich organizacji na świecie.

Spotkanie skierowane było do członków rad nadzorczych spółek giełdowych.

To nowe oblicze zagrożeń bezpieczeństwa wymaga, aby organizacje traktowały zapewnianie bezpieczeństwa informacyjnego, jako część korporacyjnej strategii zarządzania ryzykiem. Rola Rady Nadzorczej w monitorowaniu realizacji tej strategii jest szczególnie ważna, gdyż incydenty cyberbezpieczeństwa mogą mieć krytyczny wpływ na działalność operacyjną firmy.

Spotkanie miało interaktywną formułę warsztatową.

 

Materiały

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami z forum

Prezentacja (PDF):

Budowanie zaufania opartego na cyberbezpieczeństwie. Rola Rady Nadzorczej w monitorowaniu cyberbezpieczeństwa jako jednego z kluczowych ryzyk w firmie.

Piotr Urban, PwC Cyber Security

Rafał Jaczyński, PwC Cyber Security

Pobierz

Kontakt

Kontakt w sprawie Forum:

Katarzyna Kopycka

PwC
tel.: 519 507 510
e-mail: katarzyna.kopycka@pl.pwc.com


Agata Bednarczyk

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
Manager ds. Konferencji
tel.: (22) 692 49 45
e-mail: agata.bednarczyk@seg.org.pl

Zdjęcia dla wydarzeń: 
Ostatnia aktualizacja 13/05/2015
Podziel Się