Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Arkadiusz Górski

Adwokat, Senior Associate, Kancelaria JDP

Arkadiusz Górski

Adwokat, Senior Associate, Kancelaria JDP

Adwokat w Zespole White Collar Crime, w specjalizacji Sporów korporacyjnych i post-M&A oraz prawa karnego gospodarczego.
Specjalizuje się w postępowaniach karnych gospodarczych (White Collar Crimes), w tym postępowaniach związanych z zarzutami różnorodnych typów nadużyć na rynku regulowanym (m.in. rozporządzenie MAR), postępowaniach karnoskarbowych oraz sprawach związanych z nakładaniem administracyjnych kar pieniężnych na przedsiębiorców. Reprezentuje klientów zarówno w charakterze obrońcy, jak i w charakterze pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego.

Projektuje i audytuje regulacje wewnętrzne mitygujące ryzyko odpowiedzialności przedsiębiorców zarówno w świetle wymogów AML, jak i w zakresie whistleblowing, czy przeciwdziałania korupcji (criminal compliance).

Prowadził zajęcia na temat przestępstw gospodarczych oraz AML w ramach studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował na łamach m.in. Parkietu, Doradcy Restrukturyzacyjnego, Czasopisma Prawa Karnego i Nauk Penalnych, Przeglądu Sądowego, czy Monitora Prawniczego. Współautor Komentarza do ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML) wydawnictwa C.H. Beck (2021).

Szybkie menu