Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Czesław Sadkowski

Radca Prawny, Partner Zarządzający Kancelarią Sadkowski i Wspólnicy S.K.A.

Czesław Sadkowski

Radca Prawny, Partner Zarządzający Kancelarią Sadkowski i Wspólnicy S.K.A.

Czesław Sadkowski, Radca Prawny, Partner Zarządzający Kancelarią Sadkowski i Wspólnicy S.K.A.

Czesław Sadkowski ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji, Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2003 został wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. W roku 2004 ukończył studia podyplomowe z Prawa Europejskiego w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie, a w roku 2014 studia podyplomowe LLM in International Commercial Law na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jako jeden z nielicznych specjalistów na terenie całego kraju, wykorzystując znajomość prawa międzynarodowego skutecznie reprezentuje przedsiębiorstwa w sporach rozstrzyganych przed Sądem I Instancji, przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu oraz przed Sądami w Rosji, Ukrainie oraz Mołdawii. Uczestniczył również w Parlamencie w pracach nad ustawą o Straży Ochrony Kolei.

Przeprowadza wraz z Działem Prawa Handlowego i Podatkowego Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy wiele procesów restrukturyzacyjnych i prywatyzacyjnych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa oraz o kapitale prywatnym. Jako wykładowca w dużych firmach szkoleniowych na terenie całego kraju oraz w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu prowadzi również działalność dydaktyczną zagadnień z prawa gospodarczego, podatkowego, prawa pracy.

Szybkie menu