Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Dariusz Grębosz

Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich, PKN ORLEN

Dariusz Grębosz

Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich, PKN ORLEN

Dariusz Grębosz
Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich; PKN ORLEN S.A.

Ukończył studia MBA (GFKM i Uniwersytet Erasmus) oraz studia podyplomowe Zarządzanie Wartością Firmy SGH. Studiował Zarządzanie i Marketing w University of Pittsburgh oraz w Babson College w U.S.A. Absolwent SGGW w Warszawie. Ukończył wiele kursów i szkoleń, m.in.: Akademię Biznesu PKN ORLEN, Zarządzanie i Konsulting – PricewaterhouseCoopers,  Globalne Kwity Depozytowe - The Bank of New York Mellon, audytora wewnętrznego norm ISO 9000, praktykę menedżerską programu JICAP w UK.

Przed podjęciem pracy w PKN ORLEN S.A. prowadził firmę specjalizującą się w handlu ciężkim sprzętem rolniczym oraz zarządzał firmą konsultingowo-szkoleniową opartą o fundusze Unii Europejskiej. Wspólnie z konsultantami z USA organizował i rozwijał pracę Biura Promocji Gospodarczej w Urzędzie Wojewódzkim w Płocku.

W PKN ORLEN S.A. od 1999 r. Odpowiedzialny za utworzenie, a następnie funkcjonowanie i rozwój Biura Relacji Inwestorskich w jednej z największych polskich spółek giełdowych.

W procesie aktywnej komunikacji z przedstawicielami rynku kapitałowego zarządza informacją wpływającą na podejmowanie ich decyzji inwestycyjnych oraz wspomaga kształtowanie i realizację strategii Spółki. Zapewnia wypełnianie obowiązków informacyjnych przez PKN ORLEN SA. Odpowiedzialny za budowanie i realizację komunikacji z przedstawicielami rynków kapitałowych w kraju i na świecie.

Brał udział w obu etapach upublicznienia akcji PKN ORLEN na GPW i LSE (1999 i 2000 r.). Aktywnie pracował przy przygotowywaniu kluczowych projektów strategicznych w Spółce m.in.: strategii spółki, projektów M&A, emisji obligacji oraz procesów ich komunikacji.

Wybrane nagrody i wyróżnienia:
Najlepsze relacje inwestorskie w Polsce, IR Magazine;  Najlepsza strona internetowa poświęcona relacjom inwestorskim, NBS Communications; Giełdowa Spółka Roku w kategorii Relacje z inwestorami - Pulsu Biznesu/Pentor; Najlepszy Raport Roczny, Fundacja Rozwoju Rachunkowości; Excellence in Corporate Governance, International Shareholder Services.

Szybkie menu