Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

dr Andre Helin

BDO Numerica, Prezes Zarządu

dr Andre Helin

BDO Numerica, Prezes Zarządu

dr Andre Helin, Prezes Zarządu BDO, Partner Zarządzający, Biegły Rewident

Ma tytuł doktora nauk ekonomicznych z dziedziny zarządzania. Ukończył Copenhagen Business School, M. Sc. (Econ.). Jest duńskim biegłym rewidentem posiadającym uprawnienia do badania sprawozdań finansowych i doradztwa gospodarczego. Posiada także uprawnienia polskiego biegłego rewidenta.

Jest założycielem i prezesem firmy audytorsko-konsultingowej BDO sp. z o.o.

W Polsce ma ponad dwudziestoletnią praktykę. Współtwórca polskiego rynku kapitałowego. Brał udział w pracach związanych z wyceną przedsiębiorstw, prywatyzacji i wprowadzaniu do publicznego obrotu m.in. takich podmiotów  jak: Śląska Fabryka Kabli S.A., Budimex S.A., Echo Investment, Dom Development S.A., Mostostal Warszawa, J.W. Construction S.A., Polimex-Mostostal S.A. W swojej pracy zawodowej zajmował się również doradztwem z zakresu fuzji spółek giełdowych.

Jest wieloletnim członkiem Komisji ds. standardów rewizji finansowej przy Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów. Opiniował w sprawach legislacyjnych z zakresu audytu i rachunkowości. Był doradcą Prezesa NBP oraz Rady Polityki Pieniężnej.

Jest autorem i współautorem kilkunastu podręczników z dziedziny rachunkowości i finansów, w tym takich tytułów, jak: „Techniki i metody badania sprawozdań finansowych”, „Fuzje i przejęcia przedsiębiorstw”, „Metody i techniki konsolidacji sprawozdań finansowych”, „Sprawozdanie finansowe według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości” oraz „Sprawozdawczość finansowa spółek kapitałowych”. Jego „Komentarz do ustawy o rachunkowości” od lat jest bestsellerem sprzedaży (obecnie dostępne jest siódme wydanie książki).

Publikuje również liczne artykuły o tematyce grup kapitałowych, fuzji, leasingu, instrumentów finansowych i międzynarodowych standardów rachunkowości, a także ustawy o biegłych rewidentach, która w 2017 roku została gruntownie znowelizowana. Jest cenionym komentatorem bieżących spraw z zakresu legislacji, rynku kapitałowego, sytuacji gospodarczej, czy możliwości prowadzenia biznesu w Polsce i zagranicą.

Szybkie menu