Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

dr Katarzyna Witkowska-Moździerz

Adwokat, CRIDO Legal

dr Katarzyna Witkowska-Moździerz

Adwokat, CRIDO Legal

dr Katarzyna Witkowska-Moździerz, Adwokat, CRIDO Legal

Adwokat specjalizujący się w sprawach z zakresu tzw. white collar crime oraz w sporach cywilnych i gospodarczych. Prowadzone przez nią postępowania dotyczyły między innymi przestępstw na rynku nieruchomości, rynku kapitałowym czy przestępstw korupcyjnych. Zajmowała się również sprawami z zakresu oszustw podatkowych, w tym dotyczących podatku VAT. Jako obrońca reprezentowała oskarżonych oraz pełniła rolę pełnomocnika pokrzywdzonych, na wszystkich etapach postępowania, od fazy przygotowawczej do postępowania kasacyjnego przed Sądem Najwyższym. W procesach reprezentowała zarówno polskich, jak i zagranicznych klientów.
Katarzyna prowadziła również szereg skomplikowanych sporów z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, dotyczących między innymi wieloaspektowych inwestycji na rynku nieruchomości, rynku kolejowego czy odpowiedzialności członków zarządu wobec spółki. Reprezentowała Klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego.
Przed dołączeniem do zespołu Crido, Katarzyna przez ponad 6 lat związana była z kancelarią Kardas&Kardas, specjalizującą się w sprawach z zakresu tzw. przestępczości białych kołnierzyków.
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz członek Krakowskiej Izby Adwokackiej. Autorka publikacji naukowych oraz artykułów branżowych. Prelegent na konferencjach z zakresu prawa i procesu karnego, w tym poświęconych przestępczości gospodarczej.

Szybkie menu