Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

dr Kinga Ziemnicka

Radca Prawny, Wspólnik, Wardyński i Wspólnicy

dr Kinga Ziemnicka

Radca Prawny, Wspólnik, Wardyński i Wspólnicy

Kieruje praktyką rachunkowości korporacyjnej. Zajmuje się prawem cywilnym oraz prawem spółek handlowych, w tym także prowadzeniem spraw sądowych z zakresu sporów korporacyjnych. Ma duże doświadczenie w obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, w szczególności w przygotowaniu i negocjacji umów inwestycyjnych.

W ramach spraw typu M&A koordynuje obsługę prawną klientów związaną z kompleksowym opracowaniem struktury transakcji oraz jej realizacją na poszczególnych etapach, negocjowaniem umów oraz doradztwem w dziedzinie finansowania spółek i rachunkowości korporacyjnej. Dotyczy to w szczególności umów sprzedaży udziałów i akcji powiązanych z ustaleniem relacji korporacyjnych w spółkach, jak również sprzedaży przedsiębiorstw oraz ich zorganizowanych części.

Zajmuje się także bieżącą obsługą prawną klientów związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej, co obejmuje doradztwo i pomoc prawną przy tworzeniu, restrukturyzacji oraz likwidacji spółek osobowych, kapitałowych, jak również oddziałów przedsiębiorców zagranicznych.

Ponadto doradza klientom i reprezentuje ich w sporach korporacyjnych pomiędzy wspólnikami oraz akcjonariuszami spółek kapitałowych, w tym także spółek publicznych, w szczególności związanych z obroną przed wrogimi przejęciami, w sporach dotyczących zaskarżania uchwał organów spółek oraz w sprawach o rozwiązanie spółki.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a następnie międzywydziałowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu rachunkowości i rewizji finansowej organizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych, Wydział Prawa i Administracji oraz Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego, jak również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu prawa rynku kapitałowego. Ukończyła także studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 2016 r. obroniła pracę doktorską zatytułowaną „Kapitały własne w spółkach kapitałowych”.

Transakcje M&A. Rachunkowość korporacyjna. Spory korporacyjne. Doktor nauk prawnych.

Szybkie menu