Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

dr Marcin Chomiuk

Radca Prawny, Partner, JDP DRAPAŁA & PARTNERS

dr Marcin Chomiuk

Radca Prawny, Partner, JDP DRAPAŁA & PARTNERS

Partner, kieruje Zespołem M&A, Corporate i Commercial w Kancelarii JDP.

Specjalizuje się w prawie spółek oraz w obszarze fuzji i przejęć (M&A), ze szczególnym uwzględnieniem transakcji transgranicznych oraz joint venture.

W dotychczasowej karierze prowadził transakcje M&A zarówno po stronie kupujących, jak i sprzedających. Doradzał przy formowaniu złożonych przedsięwzięć joint venture. Prowadzone przez niego transakcje realizowane były w kooperacji z międzynarodowymi kancelariami. Prowadzi doradztwo strategiczne i kontraktowe dla przedsiębiorców działających w branżach nowoczesnych technologii oraz przy wdrażaniu Industry 4.0. Doradza zagranicznym przedsiębiorcom przy wejściu na polski rynek, zarówno w drodze acquisition albo joint venture, jak i utworzenia własnej struktury w Polsce, w tym przy budowie zakładu produkcyjnego bądź tworzeniu sieci usług.

W ramach specjalizacji prawa spółek doradza strategicznie w zakresie corporate governance, sporów korporacyjnych i post-M&A, łącząc praktykę korporacyjną z wiedzą naukową. Jest autorem licznych publikacji i ekspertyz dotyczących reformy Kodeksu spółek handlowych, w tym odpowiedzialności członków zarządu.

Przewodniczący Komisji prawnej / Legal-tech w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Warszawie. Współautor komentarza do Kodeksu spółek handlowych w wydawnictwie C.H. Beck oraz członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Handlowego. Wykładowca na aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej.

Szybkie menu