Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

dr Roman Namysłowski

Partner Zarządzający, Doradca Podatkowy, Crido Taxand

dr Roman Namysłowski

Partner Zarządzający, Doradca Podatkowy, Crido Taxand

Partner zarządzający w Dziale Doradztwa Podatkowego w Crido. Od 2014 r. kieruje Zespołem Podatków Pośrednich. W ramach prowadzonej praktyki koordynował przeglądy podatkowe oraz przygotowywał raporty i opinie dotyczące różnorodnych aspektów prawno-podatkowych. Od dwudziestu lat specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatku VAT i akcyzy na rzecz polskich i zagranicznych podmiotów. Przygotowywał również propozycje zmian do przepisów prawa podatkowego dla władz wykonawczych i ustawodawczych.
Uznany ekspert w zakresie podatku VAT i laureat branżowych rankingów. W 2015 roku otrzymał tytuł najlepszego doradcy podatkowego w zakresie VAT w Rankingach Firm Doradztwa Podatkowego dzienników „Rzeczpospolita” oraz „Dziennika Gazety Prawnej”.
Inicjator i twórca wielu innowacyjnych projektów i rozwiązań dla polskich podatników, w tym m.in. koncepcji nowoczesnych narzędzi informatycznych, pozwalających na kontrolę prawidłowości rozliczeń podatkowych. To rozwiązanie zdobyło uznanie w rankingu „Rzeczpospolitej”, w którym Crido Taxand zwyciężyło w kategorii „Innowacyjne rozwiązanie roku 2016”.
Autor licznych wywiadów i publikacji prasowych dotyczących podatku VAT, a także wielu ekspertyz dla Parlamentu, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Gospodarki. Wielokrotnie pełnił funkcję eksperta sejmowej Komisji ds. Finansów Publicznych oraz senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w pracach nad projektami nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. W latach 2014 -16 był członkiem Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministrze Finansów.

Szybkie menu