Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Ida Komorowska-Moj

Radca Prawny, Partner, Szef Praktyki Fuzji i Przejęć w Kochański Zięba i Partnerzy

Ida Komorowska-Moj

Radca Prawny, Partner, Szef Praktyki Fuzji i Przejęć w Kochański Zięba i Partnerzy

Ida Komorowska-Moj, Radca prawny, Partner, Szef Praktyki Fuzji i Przejęć, Kochański Zięba i Partnerzy 

Specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym oraz prawie rynków kapitałowych. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze fuzji i przejęć oraz innych, często innowacyjnych transakcji oraz projektów na rynku polskim i międzynarodowym.

Specjalizuje się w obsłudze transakcji sprzedaży udziałów i akcji, w tym na rynku regulowanym, a także sprzedaży przedsiębiorstw i ich części. Obsługuje prawnie projekty typu joint venture, zawieranie i wykonywanie umów inwestycyjnych i porozumień wspólników. Opracowuje struktury transakcji i strategie negocjacyjne, zarządza projektami, zespołami prawników i doradców.

Opracowywała i przeprowadzała złożone restrukturyzacje grup kapitałowych, podziały, połączenia i likwidacje spółek, a także optymalizacje wewnątrzgrupowych zasad finansowania spółek. Zapewnia obsługę korporacyjną i kompleksowe bieżące wsparcie prawne biznesu klientów.
Doradzała w sprawach związanych z kontrolą koncentracji. Przygotowywała zgłoszenia do organów antymonopolowych przy transakcjach i reprezentowała klientów przed UOKiK.

Wśród jej klientów są fundusze Private Equity, Venture Capital, spółki prywatne i publiczne, w tym spółki należące do Skarbu Państwa oraz międzynarodowe korporacje z różnych sektorów gospodarki.

Specjalizuje się w sprawach związanych z zarządzaniem grupami spółek i tzw. corporate governance. Opracowuje koncepcje ładu korporacyjnego, przeprowadza audyty istniejących rozwiązań i obsługuje procesy ich optymalizacji. Opracowuje regulacje wewnętrzne dla grup spółek, aktualizuje je i nadzoruje ich wdrażanie.

Uczestniczy w przygotowywaniu i komentowaniu projektów aktów prawnych dla sektora rynków kapitałowych. Zajmuje się obsługą korporacyjną organów spółek publicznych, doradza w zagadnieniach związanych z zarządzaniem informacjami poufnymi. Doradzała przy wielu ofertach publicznych zarówno spółek krajowych, jak i zagranicznych.

Przed dołączeniem do KZP pracowała m.in. w Dewey LeBoeuf, CMS Cameron McKenna, Bird & Bird.

Języki: polski, angielski

Członkostwo: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, Rada Związku Maklerów i Doradców

Edukacja: Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2008). Jest również absolwentką nauk politycznych, ze specjalizacją dziennikarstwo (2005).

Rekomendacje: Rekomendowana przez Chambers Europe. Wyróżniana przez IFLR 1000 Financial and Corporate. Finalistka 2017 Euromoney LMG Europe Women in Business Law Awards, jako jedyna Polka w kategorii Corporate.

Szybkie menu