Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Jarosław Ostrowski

Dyrektor Departamentu Emitentów, Komisja Nadzoru Finansowego

Jarosław Ostrowski

Dyrektor Departamentu Emitentów, Komisja Nadzoru Finansowego

Jarosław Ostrowski – Wiceprezes Zarządu Invista Dom Maklerski SA Wiceprezes Zarządu IPO Doradztwo Strategiczne SA

Ekspert w dziedzinie rynku kapitałowego w szczególności z zakresu ofert papierów wartościowych.

Z rynkiem kapitałowym związany od roku 1996. Wieloletni pracownik, od roku 2005 Dyrektor Departamentu Emitentów urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, uprzednio Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Do końca 2009 roku w Urzędzie KNF zajmował się zagadnieniami związanymi z publicznymi ofertami papierów wartościowych oraz obowiązkami informacyjnymi spółek publicznych. W trakcie pracy zawodowej w KNF nadzorował lub uczestniczył w kilkuset postępowaniach związanych z dopuszczeniem papierów wartościowych do publicznego obrotu lub zatwierdzeniem dokumentów ofertowych (w tym wszystkich największych projektów prywatyzacyjnych).

Aktywny uczestnik prac legislacyjnych związanych z regulacjami rynku kapitałowego.

W 2001 r. powołany na eksperta krajowego ds. rynków kapitałowych współpracującego z CeTO SA oraz Ministerstwem Gospodarki w ramach rządowego programu „Kierunki działań Rządu wobec małych i średnich przedsiębiorstw do roku 2002”.

Wykładowca: - Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie na Wydziale Finansów i Bankowości (2003-2004),  Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie Studia Podyplomowe dla Doradców Inwestycyjnych (2001 – 2004). Autor wielu publikacji związanych z publicznym obrotem papierami wartościowymi oraz emisją papierów dłużnych.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej.

Szybkie menu