Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Justyna Korycka

Partner, Adwokat, Olesiński & Wspólnicy

Justyna Korycka

Partner, Adwokat, Olesiński & Wspólnicy

Justyna Korycka, Adwokat, Partner, Olesiński & Wspólnicy

Kieruje warszawskim biurem Olesiński & Wspólnicy. Doradza w obszarze prawa i podatków. Bieżące doradztwo łączy ze specjalizacją z zakresu pomocy publicznej.

Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie związanym z nowymi inwestycjami, począwszy od feasibility study, poprzez pozyskanie dofinansowania i ukształtowanie wszystkich regulacji wewnątrzzakładowych. Posiada bogate doświadczenie w zagadnieniach z zakresu audytów pomocy publicznej, pozyskiwania dofinansowania na działalność innowacyjną, w tym utworzeniu Centrum Badawczo – Rozwojowego. Skutecznie prowadziła również postępowania administracyjne i inwestycje budowlane oraz spory sądowe związane z inwestycjami budowlanymi.

W trakcie swojej praktyki zawodowej doradzała przy projektach o strategicznym znaczeniu dla Polski, kompleksowo wspierając inwestorów w nowych przedsięwzięciach na terenie kraju. Brała również udział w wielu projektach pozyskania, zmiany czy wygaśnięcia zezwoleń strefowych oraz w postępowaniach z udziałem Komisji Europejskiej. Asystowała przy wielu kontrolach pomocy publicznej, zarówno ze strony Ministerstwa, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Stref Ekonomicznych, Najwyższej Izby Kontroli czy Komisji Europejskiej. Wspierała wielu przedsiębiorców przy rozliczaniu projektów korzystających z dofinansowania UE.


Z równym zaangażowaniem realizuje wieloetapowe projekty dotyczące kluczowych inwestycji zagranicznych podmiotów w Polsce, jak i zadania w ramach stałej współpracy z Klientami, w której rozwoju uczestniczy od kilkunastu lat.

Jest doktorantem Polskiej Akademii Nauk.

Szybkie menu