Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Krzysztof Ciepliński

Adwokat, Counsel, GIDE

Krzysztof Ciepliński

Adwokat, Counsel, GIDE

Krzysztof Ciepliński, adwokat i counsel w warszawskim biurze kancelarii prawnej Gide.

Specjalizuje się w rozwiązywaniu sporów handlowych, zastępując polskich i zagranicznych przedsiębiorców w postępowaniach przed krajowymi sądami powszechnymi i administracyjnymi, oraz w arbitrażu krajowym i międzynarodowym.

Uczestniczy w prowadzeniu kompleksowych sporów o charakterze transgranicznym. W ramach działalności pro bono prowadzi też spory konsumenckie oraz zastępuje osoby fizyczne w postępowaniach przeciwko silniejszym stronom stosunków kontraktowych (także w ramach działalności pro bono).

Zajmuje się także zagadnieniami z zakresu własności intelektualnej i przemysłowej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nieuczciwej konkurencji oraz zagadnień prawa wynalazczego i racjonalizacji w przedsiębiorstwie, a także projektów badawczo-rozwojowych.

Został wyróżniony w organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna i wydawnictwo LexisNexis rankingu „Rising Stars - liderzy jutra 2013”. Jest również rekomendowany przez Legal 500 EMEA w kategoriach rozwiązywania sporów sądowych oraz prawa własności intelektualnej.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał także tytuł magistra prawa handlowego na Uniwersytecie w Poitiers.

Posługuje się językiem angielskim i francuskim.

Szybkie menu