Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Łukasz Bączyk

Starszy menedżer, Doradca Podatkowy Crido Taxand

Łukasz Bączyk

Starszy menedżer, Doradca Podatkowy Crido Taxand

Łukasz Bączyk, Starszy menedżer, Doradca Podatkowy, Crido Taxand

Starszy menedżer w dziale doradztwa podatkowego w Crido Taxand. Od kilkunastu lat specjalizuje się w obsłudze podatkowej osób fizycznych z sektora HNWI (High-net-worth individual). Doradza klientom pod kątem podatkowym, prawnym i biznesowym w zakresie opracowywania krajowych i międzynarodowych struktur inwestycyjnych i właścicielskich (zarówno w odniesieniu do osób fizycznych, jak i korporacji). W ramach dotychczasowej praktyki zajmuje się również zagadnieniami związanymi z cenami transferowymi, przeglądami podatkowymi w obszarze CIT i PIT, a także bieżącą obsługą podatkową polskich podmiotów.
Swoją karierę rozpoczął w 2006 roku w działach Human Resources Services oraz M&A w PwC, gdzie był odpowiedzialny m.in. za przygotowywanie i opiniowanie pracowniczych planów motywacyjnych, prowadzenie przeglądów due diligence, reorganizacje struktur inwestycyjnych międzynarodowych korporacji.
Od 2011 r. związany z Crido Taxand. Absolwent wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autor licznych publikacji z zakresu efektywności podatkowej w ujęciu krajowym i zagranicznym.

Szybkie menu