Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Magdalena Wójcik-Jurkiewicz

Pracownik naukowo-dydaktyczny, Adiunkt, Katedra Rachunkowości, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Magdalena Wójcik-Jurkiewicz

Pracownik naukowo-dydaktyczny, Adiunkt, Katedra Rachunkowości, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz, Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Prowadzone przez nią badania dotyczą polityki rachunkowości w zakresie ujawnień finansowych i niefinansowych oraz dobrych praktyk stosowanych przez spółki giełdowe.
Jest autorką i współautorka kilkudziesięciu polskojęzycznych i anglojęzycznych artykułów naukowych, kilku podręczników akademickich oraz zbiorów ćwiczeń. Jest ponadto redaktorem naukowym dwóch monografii „Ryzyko nadużyć w rachunkowości
i finansach”, Wydawnictwo UE Katowice 2016 oraz „Ujawnianie informacji niefinansowych w zakresie CSR. Dobre praktyki”, UE Katowice 2017, gdzie sponsorem jest EY Polska.
Wieloletni trener, wykładowca i praktyk. Szkoli m.in. z zakresu sprawozdawczości finansowej, MSSF/MSR, rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej oraz zagadnień związanych z rachunkowością banków. Jej działalność jako trenera uzyskuje wysokie oceny w ankietach przeprowadzanych wśród uczestników szkoleń.
Od lat współpracuje m.in. z Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce ( na wszystkich stopniach certyfikacji zawodu księgowego), Polską Izbą Biegłych Rewidentów (egzaminator na ścieżce dla biegłych rewidentów), Instytutem Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy (trener w ścieżce na doradcę podatkowego) oraz Instytutem Prawa Gospodarczego, jako ekspert. Jako manager projektu i wykładowca współpracowała kilkakrotnie w projekcie realizowanym na zlecenie Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Sprawiedliwości, w zakresie budżetu zadaniowego.
W ostatnich dniach, mianowicie 19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie została wybrana „Opiekunem Naukowym Roku 2017” w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa, pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – wicepremiera Jarosława Gowina.


Szybkie menu