Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Mariola Golec

Członek Zarządu, PRK Doradztwo Giełdowe

Mariola Golec

Członek Zarządu, PRK Doradztwo GiełdoweMariola Golec
, Członek Zarządu, PRK Doradztwo Giełdowe


Członek Zarządu, Dyrektor ds. Obowiązków Informacyjnych w PRK Doradztwo Giełdowe Sp. z o.o. – firmie specjalizującej się w doradztwie na rzecz spółek notowanych na rynku regulowanym w obszarze raportowania i obowiązków informacyjnych. Posiada doświadczenie w doradztwie na rzecz ponad 30 spółek giełdowych, w tym spółek z WIG20.

Z rynkiem kapitałowym związana od 2008 roku. W latach 2011-2019 wyspecjalizowała się w obszarze obowiązków informacyjnych pracując w jednym z podmiotów doradczych w Dziale Obowiązków Informacyjnych na stanowisku m.in. Dyrektora Działu, a także pełniąc funkcję Prokurenta spółki. W latach 2016-2018 pełniła funkcję Członka Rady Nadzorczej w spółce publicznej IndygoTech Minerals S.A. Wcześniej pracowała m.in. w PKO Banku Polskim S.A. oraz w Domu Inwestycyjnym BRE Banku. W latach 2009-2013 w ramach Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) Wiceprzewodnicząca Rady Oddziału SII w Lublinie, następnie w Warszawie. W latach 2013-2014 ekspert merytoryczny na rzecz Ministerstwa Skarbu Państwa w cyklu szkoleń on-line dotyczących inwestowania na giełdzie.

Prelegent na wielu szkoleniach i konferencjach, w tym organizowanych przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Autorka kilkunastu publikacji naukowych związanych z różnymi aspektami inwestycji giełdowych i rynków kapitałowych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu na uczelni wyższej zajęć dydaktycznych dla studentów z zakresu makroekonomii oraz planowania finansowego przedsiębiorstw. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunkach: Ekonomia oraz Finanse i Rachunkowość oraz Podyplomowe Studium Prawa Spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Zrealizowała studia doktoranckie na kierunku Ekonomia w Zakładzie Finansowania Podmiotów Gospodarczych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Szybkie menu