Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Michał Bogacz

Radca Prawny, Partner, Olesiński i Wspólnicy

Michał Bogacz

Radca Prawny, Partner, Olesiński i Wspólnicy

Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego i prawa rynków kapitałowych. Od ponad 10 lat doradza spółkom kapitałowym notowanym na GPW w Warszawie oraz dużym przedsiębiorcom z kapitałem polskim i zagranicznym, budując z klientami długofalowe relacje. Działa kompleksowo i strategicznie, uwzględniając specyfikę prawną i podatkową, ale przede wszystkim biznesową.

W ramach praktyki rynku kapitałowego zarządza zespołem doradzającym spółkom publicznym m.in. przy emisjach akcji i obligacji, transakcjach na rynku i poza rynkiem, restrukturyzacjach w grupach kapitałowych, kształtowaniu polityk informacyjnych oraz raportowaniu giełdowym.

Zrealizował projekty obejmujące m.in. wprowadzenie akcji spółek na giełdę (IPO i SPO), emisje obligacji, negocjacje umów inwestycyjnych wraz z pakietami zabezpieczeń, doradztwo transakcyjne, przekształcenia i połączenia spółek, projekty restrukturyzacyjne. Strategiczny doradca zarządów i rad nadzorczych. Doradzając klientom korzysta z bogatego doświadczenia w zakresie prawa podatkowego.

Z O&W związany od 2009 roku. Radca prawny, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Autor kilkudziesięciu publikacji oraz prelegent na wielu szkoleniach i konferencjach, w tym organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych. Wyróżniony tytułem Recommended lawyer w międzynarodowym rankingu The Legal 500 w kategorii Capital markets (2021).

Szybkie menu