Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Monika Nachyła

Członek Rady Nadzorczej, Bank BGŻ BNP Paribas

Monika Nachyła

Członek Rady Nadzorczej, Bank BGŻ BNP Paribas

Monika Nachyła, Członek Rady Nadzorczej, Bank BGŻ BNP Paribas

Niezależny członek rad nadzorczych, z 24-letnim międzynarodowym doświadczeniem na stanowiskach managerskich w dziedzinach private equity, relacji inwestorskich, bankowości, operacyjnego zarządzania finansami i budowania strategii. 

Karierę zawodową rozpoczynała jako audytor w firmach Artur Andersen w Warszawie i Salustro Reydel w Paryżu. W latach 1995-2000 pracowała jako dyrektor finansowy w firmie Sanofi-Synthelabo, wnosząc znaczący wkład w jej rozwój jako jednego z głównych graczy na polskim rynku farmaceutycznym. 

Przez 12 lat działała w sektorze private equity. W funduszu Innova Capital jako Vice President Portfolio & Fund Operations zajmowała się zarządzaniem spółkami portfelowymi funduszu. Następnie w funduszu Enterprise Investors jako Partner d/s Investor Relations odpowiadała za gromadzenie nowych funduszy i relacje z inwestorami. W ramach działalności dla Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych pełniła funkcję przewodniczącej Komitetu Corporate Governance oraz była członkiem grupy zadaniowej ds. Relacji Inwestorskich. W 2011 roku została powołana do rady nadzorczej jednego z czołowych polskich banków BGŻ (właściciel Rabobank, obecnie BNP Paribas) jako niezależny członek Rady Nadzorczej i jej komitetu audytu. W latach 2013 - 2015 pełniła funkcję Wiceprezesa Banku BGŻ, członka zarządu odpowiedzialnego za obszar strategii i rozwoju, oraz strategicznego obszaru działalności banku - rolnictwa. 

Aktualnie członek rady nadzorczej, komitetu audytu i komitetu ryzyka BGŻ BNP Paribas. Od czerwca 2015 członek rad nadzorczych i koordynator do spraw audytu w spółkach grupy Allianz Polska, a od września 2015 przewodnicząca Rady Nadzorczej spółki z sektora produkcji rolniczej Mykogen Polska. 30 grudnia 2015 powołana na członka rady nadzorczej i komitetu audytu Euler Hermes Polska.

Szybkie menu