Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Piotr Dynowski

Radca Prawny, Kieruje Praktyką Własności Intelektualnej i TMT w kancelarii Bird & Bird

Piotr Dynowski

Radca Prawny, Kieruje Praktyką Własności Intelektualnej i TMT w kancelarii Bird & Bird

Piotr Dynowski, LL.M., Radca Prawny, Bird & Bird

Piotr Dynowski jest uznanym ekspertem prawa własności intelektualnej, w szczególności w zakresie patentów.
Kieruje praktyką własności intelektualnej i TMT w polskim biurze Bird & Bird.

Od 2000 roku doradza przedsiębiorcom i klientom instytucjonalnym. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, reklamy i mediów, telekomunikacyjnym oraz e-commerce. Obszar jego specjalizacji obejmuje również ochronę danych osobowych, dobra osobiste, nieuczciwą konkurencję, prawo farmaceutyczne oraz aspekty prawne gier hazardowych.
Wspiera klientów w zakresie opracowywania i wdrażania kompleksowych strategii ochrony własności intelektualnej, zarządzania portfolio praw własności intelektualnej przedsiębiorstw, transakcji dotyczących przenoszenia i nabywania praw własności intelektualnej, zwalczania podróbek oraz spraw z zakresu nieuczciwej konkurencji.

  • Piotr Dynowski jest uznanym ekspertem prawa własności intelektualnej, w szczególności w zakresie patentów.
  • Kieruje praktyką własności intelektualnej i TMT w polskim biurze Bird & Bird.

Reprezentował klientów w licznych, niejednokrotnie precedensowych, sporach z zakresu własności intelektualnej, zarówno przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, Urzędem Patentowym RP i sądami polubownymi, w szczególności w sporach patentowych.
Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie klientom z najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki, takich jak farmacja, media, telekomunikacja, reklama, IT, czy elektronika. Doradza także firmom z sektora bankowo-finansowego, energetycznego, samochodowego, sportowego oraz spożywczego.

Doradza klientom z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych branż, takich jak agencje reklamowe, wydawnictwa, firmy farmaceutyczne, media i firmy telekomunikacyjne. W trakcie swojej kariery zawodowej reprezentował wielu polskich oraz zagranicznych artystów i celebrytów.
Przed dołączeniem do zespołu Bird & Bird był odpowiedzialny za praktykę własności intelektualnej i mediów w kilku wiodących polskich kancelariach. Swoje doświadczenie zdobywał również w Biurze ds. Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE.
W latach 2005-2010 wykładał na Uniwersytecie SAR i Akademii Komunikacji Marki (Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR). Obecnie wykłada w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Concordia Design w Poznaniu.

Pracuje w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Szybkie menu