Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Tomasz Dyrda

Partner, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, EY Polska

Tomasz Dyrda

Partner, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, EY Polska

Tomasz Dyrda, Partner, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, EY Polska

Przestępczość finansowa, pranie pieniędzy, omijanie sankcji, nadużycia oraz nowe technologie i IT to zagadnienia, którymi zajmuje się zawodowo od 22 lat. Lata 2018 – 2022 to okres, w którym zajmował się szczegółową analizą tysięcy schematów prania pieniędzy i obchodzenia sankcji, umożliwiających wprowadzanie do systemów finansowych krajów zachodnich środków z byłych republik związku radzieckiego. Reprezentował klientów w kontaktach z państwowymi i międzynarodowymi instytucjami – FinCEN, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF), Moneyval, lokalne FIU oraz organami nadzorów nad rynkami finansowymi.

Prowadził prace projektowe w ponad 20 krajach. Posiada rozległą wiedzę w zakresie schematów i modeli nadużyć w różnych sektorach, specjalizuje się w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach branży energetycznej.

Dogłębnie rozumie potrzeby i oczekiwania kancelarii prawnych oraz prawników wewnętrznych. Współpracował z blisko 30 kancelariami prawnymi wspierając je w sprawach karnych i cywilnych, z zakresu prawa pracy, podatkowego i postępowań arbitrażowych, wydając opinie eksperckie oraz zeznając w sądach. 

Zaprojektował unikalną propozycję dla prokuratorów, oferując wszechstronne opinie biegłych sądowych w złożonych sprawach dot. oszustw finansowych i gospodarczych.

Jest prelegentem na konferencjach, szkoleniach i studiach podyplomowych dla przedstawicieli służb, biznesu i prawników.


Szybkie menu