Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Tomasz Wróblewski

Adwokat, Senior Manager, Olesiński & Wspólnicy

Tomasz Wróblewski

Adwokat, Senior Manager, Olesiński & Wspólnicy

Specjalizuje się w doradztwie prawnym związanym z rynkami kapitałowymi i compliance. Posiada szerokie doświadczenie w doradztwie dla podmiotów z branży energetycznej.

Jego wieloletnie doświadczenie zawodowe obejmuje w szczególności bieżące i strategiczne doradztwo dla organów dużych spółek kapitałowych oraz ich działów HR i IR. W swojej dotychczasowej pracy zawodowej doradzał m.in. spółkom notowanym na GPW w Warszawie, w tym z indeksu sWIG80, ENERGIA, CHEMIA, MEDIA i innych.

Na co dzień koordynuje prace zespołu doradzającego dużemu podmiotowi z branży energetycznej. Odpowiada za rozwój zespołu prawa energetycznego. Spółkom publicznym doradza w szczególności w zakresie relacji inwestorskich, realizacji obowiązków informacyjnych i kreowania Dobrych Praktyk Spółek Notowanych.

Wspiera przedsiębiorców w kreowaniu polityk compliance oraz wdrażaniu procedur służących zapewnieniu zgodności (w tym whistleblowing).

Był uczestnikiem i prelegentem licznych konferencji i szkoleń, w tym organizowanych przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Jest autorem wielu publikacji w Dzienniku Gazecie Prawnej i Rzeczpospolitej oraz czynnym blogerem cowprawiepiszczy.com.

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Związany z Olesiński & Wspólnicy od czasu praktyk studenckich. Ukończył certyfikowany kurs Compliance Officer. Od 2015 jest wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej we Wrocławiu.

Biegle włada językiem angielskim.

Uwielbia podróże z plecakiem, góry i oryginalny street food. Wolne chwile wykorzystuje na zwiedzanie świata.

Szybkie menu