Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast

Ustawa o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw (wezwania)

OBOWIĄZUJE

Ustawa o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw (wezwania) 

SPRAWDŹ ETAPY PRAC LEGISLACYJNYCH PONIŻEJstrzałka

W dniu 14 kwietnia 2022 r. Prezydent podpisał Ustawę z dnia 7 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu 22 kwietnia 2022 r. Przepisy nowelizujące ustawę o ofercie publicznej w zakresie wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji weszły w życie 30 maja 2022 r. 

Ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw
Dostęp zablokowany
22.05.24
gwiazda - ulubione

W dniu 9 marca 2022 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw. Następnie ustawa została przekazana do Senatu, który w dniu 24 marca 2022 r. wniósł o jej przyjęcie wprowadzając jednocześnie poprawki do jej treści. Sejm na posiedzeniu w dniu 7 kwietnia 2022 r. przyjął część poprawek Senatu, a dzień później ustawę przekazano Prezydentowi do podpisu.

W projekcie ustawy o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw zostały wprowadzone przepisy dotyczące zmiany rozdziału 4 ustawy o ofercie publicznej w zakresie wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji, w tym ustalenia progu przejęcia spółek giełdowych na poziomie 50% i warunkowego wyłączenia Skarbu Państwa spod działania tych przepisów. Projektowane przepisy ujęte były wcześniej w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego i ochrony inwestorów.

Z pracami nad ustawą w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego i ochrony inwestorów można zapoznać się TUTAJ.


Data aktualizacji: 2022-09-30

Zobacz również:

Szybkie menu