Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast

3. edycja Carbon Footprint Summit

Data publikacji: 2022-09-27


7 i 8 października 2022 r. Hala Cracovia w Krakowie stanie się przestrzenią zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu za sprawą 3. edycji Carbon Footprint Summit. Na uczestników czekają: część konferencyjna, wystawiennicza i warsztatowa. W programie wydarzenia, którego organizatorem jest Carbon Footprint Foundation, znalazły się m.in. Międzynarodowa Konferencja z obszaru ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz ład korporacyjny), prezentacja firm w obszarze zrównoważonego rozwoju, Targi Pracy Fair Job Fairs, Hackathon EcoTech, a także dwie premiery: autorskiego znaku towarowego dla produktów i usług - Carbon Footprint Approved oraz Raportu Fundacji. 

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych objęło wydarzenie swoim patronatem. 

Oferta Carbon Footprint Summit skierowana jest do przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu: kadry zarządzającej, specjalistów ds.CSR, HR, PR, marketingu; przedstawicieli organizacji NGO, dziennikarzy i osób pracujących w mediach, przedstawicieli administracji publicznej, studentów oraz wszystkich zainteresowanych działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dla osób chcących poznać najnowsze trendy w zakresie ESG przygotowano część konferencyjną i trzy bloki tematyczne: #FACTS, #TECH i #IDEA. Wsparcie merytoryczne konferencji zapewnią eksperci ze świata biznesu, nauki i mediów oraz przedstawiciele partnerów 3. edycji Carbon Footprint Summit: Columbus Energy, Saule Research Institute, Fakro i AMS.

Część konferencyjną rozpocznie premiera Raportu Carbon Footprint Foundation pt:  “Co Polki i Polacy wiedzą o śladzie węglowym”, prezentującego wyniki rocznych badań na temat świadomości społeczeństwa w zakresie śladu węglowego oraz ESG. Później odbędą się prelekcje ekspertów oraz interdyscyplinarne panele dyskusyjne w następujących tematach:

  1. “Zielona ekonomia czyli ESG w biznesie”, 
  2. “Od technologii do ekonomii - niezależność energetyczna przedsiębiorstw, bezpieczeństwo, zmiany legislacyjne”, 
  3. “Organizacja w równowadze - dobrostan pracowniczy i klimatyczny, personal branding”.
Równolegle, będzie można uczestniczyć w warsztatach ESG dla biznesu, w tym z analizy śladu węglowego. Zostanie zaprezentowane autorskie narzędzie Carbon Footprint Foundation do liczenia emisji - kalkulator śladu węglowego. 

Wydarzenie odbędzie się w piątek i sobotę 7-8 października 2022 roku w Hali Cracovia w Krakowie, w godz. 9:00-17:00. Wstęp oraz udział, za wyłączeniem warsztatów ESG i STREFY Dobrostanu, są bezpłatne. Zapisy na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej wydarzenia. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.carbonfootprintsummit.com


Data aktualizacji: 2022-09-27

Szybkie menu