Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast

Uproszczony udział w konsultacji standardów dla MŚP

Data publikacji: 2024-04-18

W dniu 22 stycznia EFRAG uruchomił proces konsultacji tzw. LSME, tj. standardu, na podstawie którego małe i średnie spółki giełdowe raportować będą czynniki zrównoważonego rozwoju. Udział w konsultacjach możliwy jest do dnia 21 maja poprzez wypełnienie ankiety online EFRAG lub do 17 maja poprzez zgłoszenie uwag do SEG.

Na stronie SEG jest dostępna wersja PDF ankiety online EFRAG, aby można było się zapoznać z pytaniami EFRAG (link do dokumentu „LSME ED – Consultation questionnaire in PDF” na stronie SEG)

Rzetelny udział w konsultacjach wymaga uprzedniej lektury projektu (189 stron skomplikowanego tekstu w j. ang.) przez osobę bardzo dobrze zorientowaną w sprawach spółki, jej modelu biznesowym i łańcuchu wartości, a jednocześnie mającą pewne doświadczenie w raportowaniu czynników ESG. Trudno oczekiwać, aby w małych i średnich spółkach były osoby, które miałyby te kompetencje a jednocześnie znalazłyby czas na analizę projektu i wypracowanie uwag. W związku z powyższym jako SEG opracowaliśmy krótką ankietę zawierającą najważniejsze (naszym zdaniem) elementy, do których powinny się odnieść małe i średnie notowane spółki. Prosimy o udzielenie odpowiedzi do 8 maja. Link do ankiety: Ankieta skierowana do notowanych MŚP ws. projektu standardu LSME (uproszczone ESRS) (google.com) 


Więcej informacji o procesie konsultacji we wcześniejszym tekście: TUTAJ

Więcej info o koncepcji standardów raportowania czynników zrównoważonego rozwoju przez małe i średnie spółki pod linkiem: TUTAJ


Data aktualizacji: 2024-04-18

Szybkie menu