Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast

W środę odbędzie się konferencja SEG dotycząca rynku obligacji

Data publikacji: 2020-04-14

4 marca br. w Centrum Giełdowym w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Obligacje jako źródło finansowania” na temat możliwości jakie oferuje rynek obligacji, omawiając jego rozwój i perspektywy, wykorzystując do tego konkretne doświadczenie projektowe.

Wydarzenie skierowane jest do biur zarządów, działów IR, działów finansowych oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie płynnością i obsługę korporacyjną w spółce giełdowej.

Podczas spotkania zaproszeni eksperci omówią takie zagadnienia, jak:

  • Rynek obligacji w Polsce (rozwój i struktura rynku; emitenci obligacji;  przegląd głównych grup inwestorów na rynku i ich oczekiwań; perspektywy dla rynku)
  • Najważniejsze zmiany regulacyjne i ich konsekwencje (zmiana ustawy o obligacjach; planowana zmiana Kodeksu Spółek Handlowych przewidująca obowiązkową formę niematerialną akcji)
  • Czas, procedura, koszty emisji obligacji (analiza emitenta pod kątem zdolności emisyjnej; organizacja procesu; rola spółki w przygotowaniu emisji obligacji; typy transakcji; dokumentacja transakcyjna; typowy harmonogram transakcji; koszty)
  •  Zabezpieczenia obligacji (rodzaje zabezpieczeń: rzeczowe/obligacyjne; rodzaje zabezpieczeń możliwe do zaimplementowania w konkretnych strukturach finansowania; egzekucja z ustanowionych zabezpieczeń obligacji – wady i zalety)
  • Agent emisji – case study (istotne aspekty współpracy z Agentem Emisji i jego rola w procesie emisji obligacji)
  • Analiza przypadku emisji obligacji – case study

Gospodarzem konferencji jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Partnerami są NWAI Dom Maklerski oraz kancelaria act BSWW, natomiast Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA.

Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny). Więcej informacji na www.seg.org.pl

KOMUNIKAT PRASOWY

Data aktualizacji: 2020-04-14

Zobacz również:

Szybkie menu