Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Karol Niemiec

Manager, Doradca podatkowy, OW Tax

Karol Niemiec

Manager, Doradca podatkowy, OW Tax

Specjalizuje się w doradztwie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, w szczególności dla przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie specjalnych stref ekonomicznych. Posiada doświadczenie w doradztwie przy procesach restrukturyzacyjnych i transakcyjnych w zakresie podatku CIT.

Na co dzień zajmuje się bieżącym doradztwem, łącząc wiedzę zarówno z obszaru prawa podatkowego jak i prawa korporacyjnego. Zajmuje się również kwestiami związanymi z podatkowymi formami wsparcia przedsiębiorstw, przede wszystkim ustalaniem i rozliczaniem ulgi podatkowej B+R.

Uczestniczy w badaniach typu due diligence oraz przeglądach podatkowych. Wspiera przedsiębiorców w postępowaniach podatkowych przed organami podatkowymi. W swojej dotychczasowej pracy doradzał także w zakresie podatku VAT, PIT oraz akcyzy. Jest członkiem zespołu zajmującego się zagadnieniami związanymi z Jednolitym Plikiem Kontrolnym.

Karol otrzymał wyróżnienie jako Rising Star w kategorii General corporate tax w międzynarodowym rankingu podatkowym ITR World Tax 2024.

Szybkie menu