Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
SEG dla CSR

logo_seg_csr.jpg

"Być człowiekiem, to właśnie być odpowiedzialnym (...) To czuć, kładąc swoją cegiełkę, że się bierze udział w budowie świata."


- A. de Saint-Exupery


Mając na względzie jak istotne jest prowadzenie firmy zgodnie z zasadami Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), Stowarzyszenie podejmuje działania w celu popularyzacji CSR na rynku kapitałowym w ramach akcji „SEG dla CSR”. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o działaniach Stowarzyszenia.

Początkiem akcji „SEG dla CSR” był udział Stowarzyszenia w procesie tworzenia indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie Respect Index. Stowarzyszenie czynnie uczestniczy w procesie wyłaniania kolejnych składów indeksu Respect.

W projekcie RESPECT Stowarzyszenie jest odpowiedzialne za ocenę praktyk spółek w zakresie ładu korporacyjnego (Corporate Governance), ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, dokonywaną na podstawie stron internetowych spółek w II Etapie badania.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest partnerem akcji od początku istnienia projektu.

Więcej o projekcie RESPECT Index

Przedstawiciel Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych uczestniczy w pracach Grupy Roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji, działającej w ramach Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Zespół został powołany na mocy Zarządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 8. maja 2009 roku. Efektem prac Grupy Roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji było wydanie publikacji "Odpowiedzialne inwestycje kapitałowe"

Zadaniem Grupy Roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji jest wypracowanie zaleceń dla Ministra Gospodarki opisujących rekomendowany sposób oraz zakres wdrożenia zasad społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw  w obszarze inwestycji kapitałowych.

Publikacja "Odpowiedzialne inwestycje kapitałowe" zawiera analizę zjawisk, najważniejsze wyniki badań oraz teksty dotyczące odpowiedzialnego inwestowania napisane przez polskich ekspertów. W publikacji znalazł się artykuł autorstwa Prezesa Mirosława Kachniewskego oraz Magdaleny Raczek „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu na rynku kapitałowym”.


Publikacja została rozesłana do członków SEG.


Więcej o publikacji.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych wspiera działania Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Mirosław Kachniewski, Prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych jest członkiem Rady fundacji.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach.

Więcej o fundacji

Stowarzyszenie uczestniczy w projektach edukacyjnych skierowanych do różnych grup społecznych. 

SEMINARIUM DLA NAUCZYCIELI, 3.10.2011 

Mirosław Kachniewski, Prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych uczestniczył jako prelegent w SEMINARIUM DLA NAUCZYCIELI , które odbyło się  3 października 2011 w Sali NewConnect, GPW

Seminarium zostało organizowane przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowegowe współpracy z Wyższymi Szkołami Bankowymi i Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska. Seminarium dotyczyło aktualnych zagadnień funkcjonowania rynku giełdowego, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki wykorzystania jego mechanizmów dla przeprowadzenia procesu prywatyzacji pośredniej, ze wskazaniem korzyści i ryzyka z nią związanych dla inwestorów indywidualnych. 


Wykład Prof. Williamson na Politechnice Gdańskiej, 29.09.2011

pion.jpg

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych pomogło w organizacji wykładu Laureata Nagrody Nobla, Prof. Oliver E. Williamson Czy teoria ekonomii jest w stanie wskazać rozwiązania obecnych problemów gospodarki światowej, który odbył się 30 września 2011 roku na Politechnice Gdańskiej. Gościem specjalnym wykładu był Prof. Williamson przebywał w Trójmieście jako gość specjalny VI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG. Wykład Prof. Williamson był okazją dla studentów politechniki do zapoznania się m.in. z teorią kosztów transakcyjnych i rolą instytucji we współczesnej gospodarce

Więcej informacji o wykładzie  


politechnika1a_nastrone.jpg

politechnika_1_poziom.jpg

politechnika2_nastrone.jpg

Zapisz się do Newslettera SEG

*
Jeśli masz pytania odnośnie naszych zasad przetwarzania danych osobowych lub jeśli chcesz  zrezygnować z otrzymywania informacji od SEG, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: rodo@seg.org.pl.
Strona jest chroniona przez reCAPTCHA, więc podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności oraz Warunki usługi.

Szybkie menu