Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast

I Forum Innowacji - zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej

Data publikacji: 2019-08-0527 lutego br. odbędzie się I Forum Innowacji - pionierska konferencja poświęcona innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach. Wydarzenie skierowane jest do działów badań i rozwoju oraz osób zajmujących się wdrażaniem innowacji w firmach.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej. Podczas spotkania, zaproszeni eksperci w trakcie dwóch bloków tematycznych podzielą się wiedzą na temat efektywnego pozyskiwania i wdrażania innowacji, zarządzania nimi oraz ich finansowania.
Podczas pierwszej części spotkania prelegenci przedstawią praktyczne aspekty związane z kreowaniem ekosystemu sprzyjającego innowacyjności oraz przykłady innowacji pracowniczych. Omówią takie zagadnienie i zjawiska, jak:
•    Innowacyjność przedsiębiorstwa a forma jego własności
•    Innowacje wewnętrzne w firmie
•    Proces zarządzania innowacją czyli „sustainable innovation”

Aby skutecznie zarządzać innowacjami w firmie potrzebna jest strategia innowacji, która będzie stanowiła roadmapę dla uruchamianych programów na innowacje. Ważne, aby ten dokument był dostępny dla wszystkich pracowników i aby cała firma rzeczywiście z niego korzystała. To fundament dla firm, które chcą rozwijać się poprzez innowacje – mówi Magdalena Zawadzka Partner w CRIDO, Hype Innovation Partner.

Drugi blok „Open innovation oraz zarządzanie innowacjami” obfitować będzie w konkretne przykłady wdrażania innowacyjnych rozwiązaniach i metody ich finansowania, a dokładnie:
•    Dlaczego współpraca ze startupami się opłaca, czyli co startupy mogą dać korporacji?
•    Akcelerator innowacji - współpraca dużych firm ze startupami
•    Hackaton - forma pozyskania innowacji
•    Business Transformation – budowanie kultury innowacji
•    Nowe instrumenty wsparcia innowacyjności – Innovation BOX

Odpowiednia strategia finansowania innowacji pozwoli przedsiębiorcom na zminimalizowanie ryzyka finansowego. Od stycznia tego roku, oprócz dotacji czy ulgi na działania B+R, firmy w Polsce mogą również skorzystać z mechanizmu Innovation Box, który zakłada preferencyjną stawkę podatku dla dochodu z praw własności intelektualnej. Wdrożenie IP Box w firmie może więc generować oszczędności, ważne jest jednak, aby wcześniej zadbać o ochronę swoich praw np. patentując swoje rozwiązania – mówi Anna Zaleska, Starszy Menedżer w CRIDO.

Gospodarzami Forum jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz CRIDO, Partnerami jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz MSL Group, Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA, a Patronem HYPE Innovation.
Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny).

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: www.seg.org.pl

 

Komunikat prasowy

Więcej informacji:

Anna Grałek
Specjalista ds. Konferencji
e-mail: agralek@seg.org.pl
tel. (22) 826 26 89 (we.16)
mob. +48 502 545 550

Twitter: @emitenci
 

Data aktualizacji: 2019-08-05

Zobacz również:

Szybkie menu