Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Konferencja "Znaczenie inwestorów instytucjonalnych dla rozwoju rynku kapitałowego" poprzedzająca WZCz SEG
Termin:

31.03.2010

Miejsce:

Sala Notowań warszawskiej GPW, ul. Książęca 4

Program:

Program dostępny wkrótce

Udział:

Fizycznie

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie byli gospodarzami konferencji "Znaczenie inwestorów instytucjonalnych dla rozwoju rynku kapitałowego", która odbyła się dnia 31 marca 2010 r. na Sali Notowań warszawskiej GPW, ul. Książęca 4.

Inwestorzy instytucjonalni na każdym, dobrze rozwiniętym rynku kapitałowym wywierają znaczny wpływ na jego funkcjonowanie i rozwój. Reprezentują istotną część podaży i popytu, a także silnie oddziałują na zwyczaje i standardy panujące wśród uczestników obrotu. Podczas konferencji możliwe było przedyskutowanie obecnej i pożądanej roli inwestorów instytucjonalnych na polskim rynku kapitałowym.

Szczególnym i największym instytucjonalnym uczestnikiem rynku pozostaje państwo, jako emitent obligacji i sprzedawca akcji pochodzących z prywatyzacji. Podczas naszej Konferencji mogliśmy zapoznać się z proponowanymi zmianami w finansach publicznych, a także z planami prywatyzacyjnymi, jakich realizacja nastąpi w najbliższym czasie.

Z uwagą wysłuchaliśmy przedstawicieli inwestorów finansowych i ich nastawienia do udziału w rekordowych prywatyzacjach, mających nastąpić w tym roku. To od ich zainteresowania – w dużej mierze – zależeć będzie powodzenie ofert, tak ważnych dla polskiej giełdy i polskiej gospodarki.

Dodatkowa informacja

Konferencja, wzorem lat ubiegłych poprzedzała doroczne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.
Organizatorzy
Patroni Medialni

Data aktualizacji: 2021-07-29

Zobacz również:

Szybkie menu