Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
XIV Forum Rad Nadzorczych
Termin:

12.06.2014

Miejsce:

Sala NewConnect warszawskiej GPW (ul. Książęca 4)

Program:

Program dostępny wkrótce

Udział:

Fizycznie

Giełda Papierów Wartościowych w WarszawiePwC oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych mieli przyjemność zaprosić na XIV spotkanie z cyklu Forum Rad Nadzorczych, które odbyło się 12 czerwca 2014 roku w budynku GPW w Warszawie w Sali NewConnect.

Ryzyko ataków na sieci i systemy informatyczne zostało umieszczone przez World Economic Forum Global Risks 2014 Report wśród 5 globalnych ryzyk o najwyższym prawdopodobieństwie wystąpienia, dlatego tym razem postanowiliśmy poświęcić nasze spotkanie gorącemu tematowi, jakim jest cyberbezpieczeństwo. Temat naszego spotkania, Budowanie zaufania opartego na cyberbezpieczeństwie. Rola Rady Nadzorczej w monitorowaniu cyberbezpieczeństwa jako jednego z głównych ryzyk w firmie podkreśla szczególną rolę Rady Nadzorczej w tym zakresie.

Technologie cyfrowe stały się powszechne i zmieniły środowisko biznesowe - dzisiaj organizacje są ściślej połączone, zintegrowane i wzajemnie zależne. Wykorzystują technologię i wszechobecną łączność sieciową, aby współdzielić niespotykaną ilość informacji z klientami, dostawcami, usługodawcami, partnerami i pracownikami. Jednak ten nowy ekosystem także coraz częściej zagraża organizacjom – są one skazane na łaskę potencjalnych atakujących, którzy mogą wykorzystać technologie i procesy, aby zakłócić czy nawet przerwać działalność firmy. Z tego powodu zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa stały się krytycznym ryzykiem biznesowym dla wszystkich organizacji na świecie.

To nowe oblicze zagrożeń bezpieczeństwa wymaga, aby organizacje traktowały zapewnianie bezpieczeństwa informacyjnego, jako część korporacyjnej strategii zarządzania ryzykiem. Rola Rady Nadzorczej w monitorowaniu realizacji tej strategii jest szczególnie ważna, gdyż incydenty cyberbezpieczeństwa mogą mieć krytyczny wpływ na działalność operacyjną firmy.

Spotkanie miało interaktywną formułę warsztatową.

 

Dodatkowe informacje

Spotkanie skierowane było do członków rad nadzorczych spółek giełdowych.
Organizatorzy

Agata Bednarczyk
Kontakt ws. Wydarzenia

Agata Bednarczyk

Manager ds. Konferencji
Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

tel.: 501 188 438

e-mail: agata.bednarczyk@seg.org.pl

Katarzyna Kopycka

Katarzyna Kopycka

PwC

tel.: 519 507 510

e-mail: katarzyna.kopycka@pl.pwc.com

Data aktualizacji: 2021-10-06

Zobacz również:

Szybkie menu